Bazgroszyt - Animals

Bazgroszyt - język angielski
Animals
Poziom 1
kategoria wiekowa: 4-5
zestaw zawiera: zeszyt z ćwiczeniami, naklejki, karty do memo


Nauka języków obcych u przedszkolaka, budzi mieszane uczucia rodziców. Jedni twierdzą, że lepiej poczekać, aż dziecko nauczy się porządnie mówić w języku ojczystym, inni już do bobasa mówią w kilku językach.  Ja osobiście jestem zwolenniczką nauki poprzez zabawę, jeśli tylko maluch wyraża taką chęć. Nic na siłę. Mój syn ma w programie przedszkolnym język angielski dwa razy w tygodniu i zawsze w te dni chętnie biegnie do przedszkola, a kiedy przychodzi zasypuje mnie nowymi słówkami i piosenkami. Postanowiłam, że spróbuję w domu utrwalać z nim wiedzę zdobytą w przedszkolu i nieco ją pogłębiać. Korzystam z różnych pomocy, których obecnie na rynku jest mnóstwo. Trzeba jednak uważać, bo często za spore pieniądze dostajemy nikłą pomoc w postaci kiepskiej jakości materiałów.
Nam się udało trafić i bawimy się świetnie z Bazgroszytem (o którym już niejednokrotnie pisałam na blogu). Jeśli chodzi o materiały do nauki angielskiego, to zdecydowanie należy do naszej czołówki. Za niewielką cenę dostajemy coś, co rzeczywiście działa i przynosi efekty. Wydawnictwo posiada bogatą ofertę do nauki angielskiego. W nasze ręce wpadły ostatnio zeszyty podzielone tematycznie  (aktualnie Animals) i na poziomy wiekowe. 


Animals (poziom pierwszy) przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4-5 lat i autorzy nie zapomnieli o tym, że w tym wieku przedszkolaki uczą się pisać. Zeszyt oprócz słówek angielskich z kategorii  „zwierzęta” zawiera szereg różnorodnych ćwiczeń rozwijających motorykę rączki i przygotowującą ją do pisania.
Bardzo podoba mi się sposób przedstawienia konkretnych słówek, które nie dość, że zostały pogrupowane tematycznie, to wzbogacono je o inne słowa, które od razu kojarzą się dziecku z konkretnym zwierzęciem. 

Koty uwielbiają mleko. Czy wiesz jak jest mleko po angielsku? Pomóż kotkowi dojść do mleka i wpisuj literki pod miską mleka

To naprawdę działa. Kiedy pytam Tymka jak jest kot po angielsku odpowiada szybko: cat, a cat lubi milk.


Ćwiczenia w naszym zeszycie są bardzo różnorodne i na pewno bardziej przypominają zabawę niż mozolną naukę. Labirynty, krzyżówki, kolorowanki, ciekawostki no i to, co dzieciaki uwielbiają najbardziej – naklejki!

Z całego zestawu największą furorę robią u nas dołączone karty memo bezpośrednio związane z tematyką danego zeszytu. Są genialnym utrwalaczem wiedzy zdobytej podczas ćwiczeń z zeszytem.  Gramy w nie rodzinnie i nigdy nie używamy polskich słów. Przy każdym podniesieniu karty wymawiamy głośno słówko po angielsku, co weszło nam już w krew. Właściwie po dwóch rundach Tymek znał już na pamięć wszystkie słówka i pamięta je do dziś. Zabawę mamy przednią, a w zdobywaniu par Tymek nie ma sobie równych. 

Nigdy nie zmuszam syna do nauki, ale widzę, że sam często sięga po Bazgroszyt i coś tam sobie bazgrze przy stoliku lub woła: mama zagramy rundkę w memo, wiesz te z birdem (czyli ptakiem)?

Polecamy razem z Tymkiem :)

http://sklep.bazgroszyt.pl/product-pol-265-Animals.html


5 komentarze:

 1. Czemu takich fajnych książeczek nie było, gdy ja miałam te kilka latek i uczyłam się podstaw języka angielskiego :c

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam, że jak byłam mała to babcia przywiozła mi w prezencie podręczniki do angielskiego - takie dla dzieci. Nikt wtedy jeszcze takich nie miał, a angielki to była czarna magia i uczuły się go jedynie licealnie. Także wiem z własnego doświadczenia, że to bardzo dużo daje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję babci!!! Wspaniały prezent ci zrobiła. Właśnie jestem ciekawa, ile z tego co Tymek teraz przyswaja zapamięta i czy rzeczywiście będzie mu łatwiej w szkole :)

   Usuń
 3. Sama chętnie bym zagrała w memo z birdem ;) Takie zeszyty i dodatki uatrakcyjniają naukę i co najważniejsze - poprzez zabawę zostają w głowie. Szkoda, że za moich czasów nikt nie pomyślał by mi takie sprezentować, może znałabym ten język nieco lepiej. :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad