Co z ciebie wyrośnie? Aleksandra i Daniel Mizielińscy


Autorzy: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Tytuł: Co z ciebie wyrośnie?
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 128
Oprawa: miękka ze skrzydełkiem
Kategoria wiekowa: 5+

 
Haaaaa!!!! Hurrra będę hodowcą dżdżownic – zawołało moje dziecię!
Skąd ten pomysł? Ten, kto czyta nasze wpisy wie, że Tymek przejawia niezrozumiałą dla mnie miłość do dżdżownic, ślimaków i innych robali jeszcze. Kiedy pada deszcz my nie siedzimy w domu tylko ratujemy dżdżownice przed utopieniem. Wygląda to tak, że mój syn biega po kałużach i wyławia z nich dżdżownice, które niechybnie by tam pewnie poginęły i przenosi je na ziemię, żeby mogły przeczekać ulewę, a potem się schować.  Pytany o to, co będzie robił w przyszłości zawsze odpowiada to samo: hodowcą zwierząt i kierowcą rajdowym. No to teraz sobie wyobraźcie jego radość, kiedy przeczytaliśmy w pewnej książeczce, że jest ktoś taki jak hodowca dżdżownic! Teraz już nie ma zmiłuj się :)

Niezwykły przewodnik po oryginalnych, często zabawnych i zadziwiających zawodach wygrzebaliśmy w czeluściach naszej ulubionej biblioteki w Gliwicach. Zobaczyłam okładkę i od razu wiedziałam, że duet Mizielińskich maczał w tym palce pod pieczą Dwóch Sióstr. Tymek zobaczył tylko dwie charakterystyczne dziewczynki na grzbiecie i bezceremonialnie wsadził książkę do torby. Wracaliśmy do domu pociągiem i współpasażerowie zmuszeni byli słuchać naszych chichotów i okrzyków, ponieważ postanowiliśmy umilić sobie podróż lekturą Co z ciebie wyrośnie?To taki kolorowy album, pełen charakterystycznych postaci, które wyszły spod kreski Mizielińskich. Niezliczona ilość najdziwniejszych, najzabawniejszych i oryginalnych zawodów świata, które właśnie poznajemy z wielkim zainteresowaniem.  Leżymy sobie na dywanie i wyobrażamy, jak by to było być antypodystą, czyli żonglować stopami, albo takim na przykład degustatorem psiego jedzenia? Hodowca dżdżownic już zaklepany, ale możecie jeszcze wybierać wśród takich rarytasków jak: nasłuchiwaczka kosmosu, klapserka, efekciarz, schładzaczka koni czy też upychacz ludzi… Dla tych, którzy celują w zawody bardziej literackie polecamy opowiadacza i pisarza widmo. Tym, co nie lubią nudy Tymek proponuje usuwacza gum do żucia, zaginacza neonów i wyciskacza węży… Także tego… zawód przyszłości już pewnie wasze pociechy mają wybrany, ale może i wam dorosłym przyjdzie dzięki tej książeczce ochota się przekwalifikować?Leksykon Co z ciebie wyrośnie to skarbnica najbardziej szalonej i zabawnej wiedzy, jaką można podzielić się z dzieckiem i mieć świadomość tego, że poprzez świetną zabawę uczymy się wspólnie nowych rzeczy. Niesamowitym plusem tej książki jest to, że zaspokaja głód pytaniowy najzacieklejszych małych pytaczy.  Wiecie, że kiedy przeczytaliśmy z Tymkiem ciekawostki z kilku stron, nie usłyszałam już tego dnia żadnego dziwnego, wprawiającego mnie w konsternację pytania?  Nie żebym była wyrodną matką, która nie chce rozmawiać z dzieckiem, ale te pytania czasem są takie, że stoję zaszokowana z głupim wyrazem twarzy, a tym czasem moje dziecko drepcze niecierpliwie w miejscu, bo w zanadrzu ma już kilka następnych.
Oby tylko wyrósł z tego hodowcy dżdżownic, bo jak kiedyś znajdę jakąś w domu to zejdę za zawał…
A książkę oczywiście polecamy. Dużo zabawy i ogrom wiedzy. Jak zwykle u Mizielińskich :)
Ach, zapomniałabym. Polecamy jeszcze świetną stronę www.cozciebiewyrosnie.pl, na której znajdziecie kilka interesujących (i wciągających) gier związanych z treścią książeczki.

Niestety książeczka ma na razie wyczerpany nakład, ale powinniście ją znaleźć w dobrze zaopatrzonych bibliotekach. 

Zaglądajcie na blog, bo już wkrótce do wygrania będzie nowość od Dwóch Sióstr. Przypominam, że do niedzieli trwa konkurs modowy [klik]

4 komentarze:

 1. Chętnie zostanę nasłuchiwaczką kosmosu. Musze poszukać tej książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, to musi być dobry zawód i bardzo przyjemny :) Mnie kusi ten zaginacz neonów :)

   Usuń
 2. Tymek ma dobre serduszko, skoro ratuje stworzonka przed deszczem! Książka wydaje się świetna - chętnie zapoznam się z jej treścią, jeśli nadejdzie takowa szansa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szata graficzna tej książki na pewno spodoba się mojemu synkowi, mam nadzieje, że treść także. Dzięki za podsunięcie książkowej pozycji, bo właśnie rozglądałam się za czymś ciekawym:)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad