Zwariowane pojazdy - Artur Gulewicz


Autor: Artur Gulewicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 18
Kategoria wiekowa: 0+

Zwariowane pojazdy to kartonówka, która skradła nasze serca. Nie usłyszałam ani razu: mama, to dla maluchów! Siedzimy, dowolnie przekładamy strony, odczytujemy przedziwne teksty, które nam z tego wychodzą, oglądamy znane tylko naszej wyobraźni pojazdy i świetnie się przy tym bawimy.

Ta nietypowa książka stworzona przez Artura Gulewicza, podzielona została na trzy części, a raczej pocięta, chciałoby się rzec. Dzięki temu zwyczajne do tej pory pojazdy mogą stać się prawdziwymi dziwolągami. Samolot, koparka, lokomotywa, rakieta, helikopter, amfibia, straż pożarna, taksówka zmienią się nie do poznania dzięki temu, że można łączyć ze sobą różne części stron. Tylko od czytelnika zależy, czy stworzy amfibię, która rozwozi pasażerów na wsi; taksówkę, która gasi pożar nad planetą, a może jeszcze koparkę, która ratuje ludzi na peronie. Opcji jest wiele. To ty decydujesz, czy zostaniesz przy tradycyjnych pojazdach czy też dasz poszaleć wyobraźni.  Nudno nie będzie. To mogę zagwarantować!

Książeczką można bawić się na wiele sposobów. Dla maluchów do świetne źródło do poznawania podstawowych pojazdów. Na dalszym etapie edukacji można poprosić dziecko, aby samo ułożyło dany pojazd odszukując odpowiednie części. Starsze dziecko może ćwiczyć czytanie odczytując krótkie podpisy i oczywiście bawić się w konstruktora zwariowanych pojazdów.


Rysunki Artura Gulewicza są proste, zabawne i naprawdę ładne. Myślę, że wielu małych czytelników pokusi się o ich odwzorowanie na kartce papieru.  Książeczka jest kolorowa, ale nie krzykliwa. Idealnie nadaje się  do wspólnych zabaw z maluchem, jak i przedszkolakiem. Ja przepadłam. Nie ma dnia żebyśmy z Tymkiem nie zostawiali sobie cichaczem na biurku co ciekawszych konstrukcji. Uwielbiam takie nietuzinkowe książki dla dzieci. Można je wykorzystać zarówno do czytania, nauki, jak i zabawy.  Myślę, że świetnie sprawdzą się w również w większej grupie dzieci (może w przedszkolu). Twarde, kartonowe strony przetrwają ściskanie małych, ciekawskich rączek :)

Polecamy!

http://nk.com.pl/zwariowane-pojazdy/2397/ksiazka.html#.WNqekWekJdg

1 komentarze:

  1. ... świetna książeczka :-) ... będę o niej pamiętała :-) ...

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad