Muminki w lesie. Muminki i morze. Szukaj i znajdź.Muminki stworzone przez Tove Janson to pierwsze bajkowe postaci, które pokochał mój syn. Na pewno wpływ na to miała niesłabnąca miłość do tajemniczych trolli jego rodziców. Nasi znajomi wybałuszali oczy ze zdziwienia, kiedy kilkumiesięczny T. szczerzył się na widok Buki. Tak jest do dziś. Mamy już za sobą wszystkie książki dla mniejszych dzieci i te prawdziwe „dorosłe”. Obejrzeliśmy wszystkie filmy rysunkowe na podstawie Muminków, byliśmy w kinie na filmie pełnometrażowym i choć T. ma już dziesięć lat, to nadal na widok Małej Mi śmieje mu się buzia. W skrytości marzymy o domku Muminków wraz z postaciami, a w planach mamy wycieczkę do Doliny Muminków (Muumimaailma).

Kiedy ukazała się zapowiedź wydawnictwa HarperCollins promująca kartonówki o Muminkach, nawet się nie zastanawiałam. Zamówiłam oczywiście z myślą o maluchach z naszej rodziny, ale kiedy książki dotarły, razem z T. rzuciliśmy się na nie jak głodne wilki.

Te dwie książeczki zostały stworzone przez Päivi Arenius na podstawie serii o Muminkach i są cudownym wprowadzeniem do świata trolli dla młodszych dzieci. Znajdziecie w nich większość bohaterów Tove Jansson, którym trzeba pomóc odnaleźć Małą Mi, przejść labirynty, policzyć zagubione przedmioty, nazwać pojawiające się zwierzęta i odnaleźć ich tropy. W jednej książeczce wyruszycie wraz z Maminkami i ich przyjaciółmi na wyprawę do lasu, w drugiej zaś przeżyjecie morską podróż, podczas której natraficie na piratów i ciekawe stworzenia wodne. Zabawa jest przednia. Nawet my, choć już ewidentnie za starzy, przeszliśmy wszystkie kroki z wielką przyjemnością.

Kartonówki będą świetnym wprowadzeniem dla maluchów, które jeszcze nie znają tych bohaterów, ale także dla dzieci, które w Dolinie Muminków czują się już, jak u siebie. Oprócz dużych, kolorowych postaci, które cieszą oko, książeczki zawierają także elementy edukacyjne. Ćwiczą spostrzegawczość, utrwalają naukę liczenia, uczą rozpoznawania przedmiotów i zwierząt. Możecie je zabrać ze sobą na plażę i do lasu. Kartonówki zniosą wiele J.

No nie wiem jak wy, ale ja przyjmuję Maminki zawsze i wszędzie i pod każdą postacią J
Maminki w lesie. Szukaj i znajdź

Autorzy: Katariina HeilalaPäivi Arenius

 

Wydawnictwo: HarperCollins Polska

 

Tłumacz: Izabela Karpiszuk

 

 

 

Maminki i morze. Szukaj i znajdź.

 

Autorzy: Katariina HeilalaPäivi Arenius

 

Wydawnictwo: HarperCollins Polska

 


Tłumacz: Izabela Karpiszuk0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad