PREMIERA W "OFICYNCE" - OSTRE CIĘCIE

 Max Allan Collins
Ostre cięcie

                                 Seria: Criminal Minds – Zabójcze Umysły


Przeł. Olga i Wojciech Kubińscy

Format: 124x194, oprawa miękka 

Premiera: 18 kwietnia 2012 r. 

ISBN: 978-83-62465-41-5

Cena det.: 29,90 zł

Oto członkowie Jednostki Analiz Behawioralnych. Elita profilerów FBI, której zadaniem jest rozpracowywanie najbardziej nieobliczalnych zabójczych umysłów w kraju i przewidywanie ich następnych posunięć – zanim jeszcze uda im się powtórnie uderzyć.

Zespół JAB zostaje wezwany do Lawrence w stanie Kansas, by przeprowadzić śledztwo w sprawie serii zabójstw wśród bezdomnych. Ofiary, które zginęły w wyniku pchnięcia nożem, miały na sobie czyste ubrania, były zadbane i świeżo wykąpane. Według profilera Jasona Gideona są to starannie zaplanowane morderstwa, dokonywane w odosobnionych miejscach i będące realizacją chorych fantazji jednego bądź większej liczby nieznanych sprawców.

Uprowadzenie młodej dziewczyny to druga, pozornie niepowiązana z pierwszą, sprawa, którą ma rozwiązać JAB. Gideon, wbrew opiniom śledczych, domyśla się, że jest między nimi ponury związek. Trzeba znaleźć porwaną, zanim i ona zginie. Psychologiczna rozgrywka między sprawcą a profilerami staje się coraz bardziej dramatyczna.

Książkę poleca

2 komentarze:

  1. widziałam już zapowiedź tej książki, a właściwie serii, chyba nawet na stronie samego wydawnictwa
    zapowiada się interesująca lektura :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też mi się tak wydaje:) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad