Big dot-to-Dot Pad - od Bookids

Dziś kolejna propozycja prezentowa na Dzień Dziecka!

Tym razem coś z serii przyjemne z pożytecznym. Jeżeli tak jak ja jesteście rodzicami dzieci, które już uczą się języka angielskiego w przedszkolu czy też chcecie, aby tę naukę rozpoczęły to polecam przyjrzeć się bliżej Bookids. Sklep oferuje niesamowite książeczki do czytania, wycinania, wyklejania i rysowania brytyjskiego wydawnictwa Usborne. Myślę, że wielu z Was już słyszało o kultowym Usborne, które wydaje literaturę dziecięcą od czterdziestu lat.  Jako, że Tymek uczy się angielskiego w przedszkolu i bardzo to lubi (nie mówiąc już o tym, że nowe słówka i piosenki łyka jak przysłowiowy pelikan) postanowiliśmy kuć żelazo póki gorące i także w domu staramy się wzbogacać jego słownictwo i szlifować wymowę. Wszystko oczywiście odbywa się w formie zabawy, ciężko przecież zmuszać pięciolatka do regularnej nauki przy biurku, ale właśnie nauka w formie zabawy daje w tym wieku najlepsze rezultaty. I choć czuję się lekko rozdrażnione, kiedy słyszę po raz 20 w ciągu godziny „Four little monkey jumping on the Bed” to cieszę się niezmiernie, kiedy w zoo mój syn nie ma problemów z nazwaniem po angielsku wielu zwierząt. Chciałabym, aby na tyle oswoił się z językiem, aby naturalne stało się używanie go w szkole, w czasie podróży czy w pracy. Wiem, mocno wybiegam w przyszłość, ale warto. A przy okazji i ja powtarzam to, co już dawno zdążyłam zapomnieć. 


The Usborne to skarbnica dla małych poliglotów. Można przebierać w pierwszych czytankach, słownikach, wycinankach, wyklejankach oraz ciekawych książeczkach pogłębiających wiedzę i słownictwo z różnych dziedzin.  W jaki sposób można nauczyć dziecko języka wycinając, wyklejając czy nawet łącząc ze sobą punkty? Zaraz wam opowiem, a nawet pokażę, bo przetestowaliśmy właśnie Big Dot-to-Dot Pad. Cóż to takiego? Książka. Duża książka. Wiadomo, dzieci uwielbiają duże książki J Big… to książka, w której dziecko ma za zadanie łączyć ze sobą punkty (takie połącz kropki – tu cyferki).  Ale to nie koniec! Na każdej stronie autorzy zamieścili szereg poleceń (oczywiście w języku angielskim), które pobudzają wyobraźnię (użyj ołówka i dokończ scenę) rozwijają spostrzegawczość dzięki poleceniom „Odnajdź na stronie”, a do tego oczywiście oswajają z nowymi słówkami. Na każdej karcie są miejsca białe, które można pokolorować wedle własnego uznania. Big Dot… to 32 strony do wyrywania (jak łatwo się dzielić!), które dają naprawdę wiele radości, a przy okazji oczywiście uczymy się angielskiego! Podoba mi się, że książeczki nie są tłumaczone. Zmusza mnie to do częstego sięgania po słownik, co równie ochoczo robi Tymek (wiecie jaką mamy radochę?!). Duży format może nie pozwoli zabrać książki wszędzie, ale za to daje możliwość zabawy z rodzicami. My dzielimy się obrazkami na pół i nawet sobie nie przeszkadzamy. 


Pozycja, o której mowa przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia. Łączenie punktów doskonale wpisuje się w program podręcznika, na którym w przedszkolu pracuje Tymek. Takie ćwiczenia pomagają w nauce pisania liter, dlatego bardzo chętnie z niej korzystamy, szczególnie w takie dni jak dzisiejszy, kiedy za oknem szaro, deszczowo i nawet na ślimaki nie można wyjść :)

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na prezent typu „przyjemne z pożytecznym” to zapraszam do buszowania  na stronę Bookids.pl. 

http://bookids.pl/

4 komentarze:

 1. To na pewno jest doskonały pomysł, rozwijający kreatywność dziecka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, to prawda. Bardzo lubię tego typu publikacje, gdy dziecko poprzez zabawę przyswaja nową wiedzę i rozwija kreatywność:)

   Usuń
 2. jak szybko nauczyć się angielskiego??
  Język angielski to dla mnie nie tylko język obcy - to moja pasja i miłość, która zajmuje znaczące miejsce w moim życiu od wielu lat. Zapraszam na http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737 Jeśli chcesz nauczyć się tego wspaniałego języka angielskiego w sposób inny niż w niejednej szkole językowej... jeśli chcesz płynnie mówić po angielsku i poznać go w sposób atrakcyjny, nowatorski i ciekawy - zapraszam na angielski konwersacje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, uwielbiamy kropkowanki! Muszę kupić moim chłopakom :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad