KONIEC I POCZĄTEK

Halo, Halo, czy jest tu ktoś? Jeśli tak to z racji tego, że jest to mój debiut blogowy, bardzo proszę o wyrozumiałość. Zakładając bloga chciałam najpierw zająć się zgłębianiem tajników technicznych, ale wtedy pewnie mój pierwszy wpis miałby miejsce w roku 2013. Postanowiłam więc zacząć po prostu pisanie, a reszty będę uczyć się na bieżąco oczywiście wprowadzając poprawki. Nie będę ukrywać, że skorzystam z pomocy Szanownego Małżonka.
Skąd u mnie pomysł na pisanie bloga? Hmmm wiele przyczyn się złożyło lecz pierwsza i chyba najważniejsza to ta, że odczuwam nieustającą potrzebę czytania i pisania. Przyznam szczerze, że z tym pierwszym idzie mi znacznie lepiej, gdyż pochłaniam książki od wczesnego dzieciństwa i jak by nie było staż kilkudziesięcioletni mam. Z pisaniem zawsze było gorzej...A bo jakże to ja mogłabym napisać wiersz. opowiadanie, powieść???? ja?? tak bez żadnego warsztatu, obycia, taki mól książkowy i nic więcej???? mniej więcej tak się to kończyło. Nikt nigdy nie widział moich pierwszych wypocin "literackich" ( i całe szczęście). Nawet wyżej wspomniany Szanowny Małżonek nie mógł się tego doprosić. Co się więc stało, że ja na forum publicznym? Że będę się uzewnętrzniać czekając w pełnej gotowości i chyba świadomości na krytykę i życzliwą i tą trochę mniej??
Ano po pierwsze z szacunku do męża, który nie jest w stanie w swojej skromnej pojedynczej osobie wysłuchiwać wszystkiego co mam do powiedzenia. Nie jest na to gotowy także nasz dwuletni syn, który moje wywody zbywa kpiącym uśmiechem, lub pełnym niezadowolenia wrzaskiem. Cóż więc było robić, kiedy swojej potrzeby mówienia, moja osoba nie chce i nie może zabić w sobie czy stłamsić jak robaczka...
Jeśli chcecie przeczytacie, skomentujecie, podyskutujecie. Najważniejsze jest jednak to, że chyba znalazłam ujście dla codziennego słowotoku:) pozdrawiam.  

2 komentarze:

  1. Dziękuję za piękny list, na który jeszcze dzisiaj postaram się odpisać. Było mi niezmiernie miło, kiedy go czytałem. A co do pisania...zachęcam gorąco.

    OdpowiedzUsuń
  2. To ja dziękuję za pierwszy komentarz, a także za zainteresowanie. Pozdrawiam i dziękuję za szybką odpowiedź.

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad