KILKA SPRAW

Witajcie! W ramach przerwy w zamieszczaniu recenzji chciałam poruszyć kilka luźniejszych spraw. 
Po pierwsze znalazłam taką małą perełkę w szafie u teściowej i chciałam wam o niej opowiedzieć. Pewnie większość z was kojarzy Poradnik domowy. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś wydawał go Prószyński i S-ka i była to zupełnie inne czasopismo niż to dzisiejsze. Czytywała je cała moja rodzina i pamiętam, choć przez mgłę, że dużo ciekawych rzeczy można się było z niego dowiedzieć. Ale do rzeczy. Jakoś umknął mojej małoletniej uwadze fakt, że przez jakiś czas w Poradniku... drukowano tzw. książki miesiąca. Wtedy wydawnictwo stawiało swoje pierwsze kroki i pewnie w taki sposób chciało wypromować książki przez siebie wydawane. Jeśli była to powieść dłuższa, drukowano ją w odcinkach lub we fragmentach. I właśnie kilka z tych wkładek znalazłam w starych poradnikach mojej teściowej. Słuchajcie cud miód!!!
Mam: Co się wydarzyło w Madison County Roberta Jamesa Wallera, opowiadanie tytułowe z tomu Świadek oskarżenia Agathy Christie (jest świetne) oraz kilka całkiem dobrych powieści obyczajowych. A  może wy gdzieś na strychu także trzymacie takie małe perełki?
Tak właśnie wyglądają te wiekowe wkładki z Poradnika domowego: 


Po drugie, chciałabym w tym miejscu bardzo podziękować Bujaczkowi za ogromną pomoc przy tworzeniu facebookowego like button:) Jakoś do końca nie mogę się połapać w tym portalu i Irenka naprawdę mnie wybawiła z opresji:) DZIĘKUJĘ! Teraz jeśli macie ochotę, to możecie polubić moją stronę na FB. Zapraszam!

Po trzecie, chciałam się pochwalić moim prezentem urodzinowym. Wiem, że to niezbyt ładnie, ale jestem tak dumna z posiadania tej książki, że nie mogłam się powstrzymać:


A na koniec nieco romantycznie: dzisiejszy zachód słońca na Podkarpaciu

Dobrej nocy Wam życzę:)

18 komentarze:

 1. piękny zachód.. romantycznie..
  u mnie niestety byś takiego dziś nie uraczyła.. cały dzień padało :(
  pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Same dobre wiadomości dzisiaj! Zachód słońca piękny, facebook niestraszny, no a prezent - wymarzony; czego chcieć więcej? Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Same dobre i oby tak dalej...przynajmniej do wtorku:)

   Usuń
 3. Przepiekny zachód słońca a zdobycze cudne:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie bym przeczytała tę biografię, ale najbliższe święto z prezentami... dopiero w grudniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do grudnia to ja się może uporam, mieszkamy blisko więc chętnie się podzielę:):)

   Usuń
 5. Super prezent urodzinowy :) zachód cudny - szkoda że ja nie mam takiego widoku z okna :( - a wkładki do poradnika fajne :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pocieszam, że ja na normalnie też nie mam takiego widoku. To tylko tak z okazji urlopu na Podkarpaciu:)

   Usuń
 6. Pamiętam "Poradnik domowy", muszę się zapytać mojej mamy, czy gdzieś jeszcze ma te czasopisma. :) Twój blog na fejsie już polubiony. :) Gratuluję wspaniałego prezentu. Uwielbiam biografie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za polubienie i w ogóle za odwiedziny mojego bloga. Pozdrawiam:)

   Usuń
 7. Moja mama, kiedyś prenumerowała "Poradnik domowy", więc chyba rozpocznę jego poszukiwania :) Co do prezentu - przyznam, że sama postanowiłam sobie zrobić prezent i zakupić biografię Szymborskiej. Jestem ciekawa, czy jest tak dobra jak zapowiadają recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też marzyłam o tej biografii i chociaż jeszcze nie mogę jej przeczytać, bo czekają książki do recenzji, to przyznaję się, że zajrzałam troszkę do tej księgi:) Zapowiada się ciekawie. Pozdrawiam

   Usuń
 8. Jestem ciekawa, czy ktoś z mojej rodziny ma jeszcze te cudeńka? Czy uratowali je przed spaleniem? Z chęcią bym poczytała. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jak tylko znalazłam je u teściowej zaraz zadzwoniłam do taty, żeby zapytać czy ma gdzieś jeszcze te poradniki. niestety:) Pozdrawiam

   Usuń
 9. Zapraszam do siebie na wygrywajkę.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zaproszenie:) Oczywiście już skorzystałam. Pozdrawiam

   Usuń
 10. A ja jeszcze tu słówko - zapraszam do zabawy w 11 pytań. Szczegóły na moim blogu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad