UPALNE LATO MARIANNY - KATARZYNA ZYSKOWSKA-IGNACIAK - ZAPOWIEDŹWydawnictwo MG proponuje Czytelnikom powieść skierowaną do wszystkich kobiet o młodym sercu.
 Upalne lato Marianny to stylowo opisana historia pierwszej miłości osiemnastolatki żyjącej w spokojnym dworze na wsi mazowieckiej. Mamy lato 1939 roku i choć wokół mówi się już tyle o wojnie, dla dziewczyny liczą się jedynie jej uczucia, których obiektem i celem jest poznany w Warszawie, a potem zjawiający się w sąsiedztwie, młody wykładowca prawa.
Opowieść utkana została ze wspomnień dziadków Autorki. Osadzona w barwnych czasach ich młodości i zbudowana z retrospektyw dawno przebrzmiałych emocji, a jednak – jak sądzę – niezwykle współczesna. Bo Marianna, jak każdy dorastający człowiek ma nieokiełznany apetyt na życie. I jak wszyscy pragnienie dotknąć tabu – bez względu na cenę. Taka chęć zrozumienia własnej cielesności i odnalezienia miejsca w świecie  często kończy się rozczarowaniem, niemniej jest nieodłącznym elementem dorastania. Nieodłącznym i ponadczasowym.

Upalne lato Marianny ukaże się 27 czerwca.


Oto niezwykły zwiastun tej książki:Wszystkie informacje pochodzą z maila przesłanego przez wydawnictwo MG


3 komentarze:

 1. co blog to informacja z zapowiedzią tej książki :) poczekam jednak na pierwsze recenzje, zanim zdecyduję się na lekturę :)
  pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już nie mogę się doczekać lektury. Mam nadzieję, że to szybko nastąpi:)Pozdrawiam

   Usuń
 2. Ciekawa jestem tej książki. Dzięki za info:) Będę się rozglądać za nią:)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad